ploché kolektory

ploch_kolektor_2ploch_kolektorkolektor_pole
Plochý sluneční kolektor KPS11-ALP, rám kolektoru v bronzové barvě, solární prizmatické sklo 4 mm, celoměděný lyrový absorbér s vysoce selektivním povrchem ETA plus (černý chrom), plocha kolektoru 2,49 m2, pracovní tak 0,6 MPa, objem média 2,2 l, rozměry 1247x2000x95 mm, instalace na výšku, hmotnost 45 kg. Zvýhodněná cena  platí při nákupu společně s regulátorem z řad DeltaSol a IR nebo skupiny FlowCon.
Výrobce: Regulus

Ploché sluneční kolektory jsou velmi oblíbené pro svoji velkou absorbční plochu a příznivou cenu. Řada kolektorů KP používá celoměděné absorbéry s kvalitním vysoce selektivním povrchem (s vysokou absorpcí slunečního záření a malými tepelnými ztrátami sáláním), který si zachovává dlouhodobě své vlastnosti. Použitý rám i zadní plech jsou hliníkové. Použité sklo je solární buď čiré nebo prismatické.

Ploché sluneční kolektory se vyznačují velkou plochou zasklení a velkým absorbérem. Jejich výkon je při plném slunečním záření velký. Využívají většinu sluneční energie, dopadající na jimi zastavěnou plochu.

Použité materiály garantují dlouhou životnost a stálost parametrů kolektorů. U všech modelů je rám z eloxovaného hliníku a celoměděný absorbér s vakuově nanášenou absorpční vrstvou s dlouhou životností.

Absorpční plocha kolektorů je tvořena vysoce selektivním povrchem. Ten má vysokou schopnost absorbovat sluneční záření, ale jeho sálání tepla do okolí (tepelná ztráta sáláním) je minimální.

Solární tvrzené sklo u všech modelů má vysokou odolnost proti rozbití a vysokou propustnost pro sluneční záření. Model KPW1 používá solární antireflexní sklo, které představuje světovou špičku v solárních sklech. Speciální vrstva na obou stranách skla eliminuje odrazy slunečního záření a na absorbér dopadá více slunečního záření.

Tepelná izolace omezuje tepelné ztráty kolektorů a zvyšuje jejich účinnost. Tloušťka minerální izolace se pohybuje od 2 cm do 6 cm podle modelu.

Jaký kolektor si vybrat záleží na tom, jestli budete ohřívat teplou vodu pro domácnost, bazén nebo přitápět nízkoenergetický dům. Kolektory lepších parametrů vám umožní více využívat sluneční energie i za nepříznivějších podmínek na podzim a v zimě.

Sluneční kolektory Regulus jsou certifikovány nezávislou zkušebnou podle nejnovější evropské normy EN 12975-2. Tato norma zahrnuje mimo jiné měření výkonu a účinnosti, měření mechanické odolnosti včetně odolnosti proti kroupám a dlouhodobou odolnost povětrnostním vlivům.

Státní dotace - Sluneční kolektory Regulus splňují díky certifikaci podmínky SFŽP a je tedy možné na jejich instalaci získat státní podporu až 60.000 Kč.

Kontakt

Máte-li zájem o naše služby kontaktujte nás na níže uvedených kontaktech.

  • Kamil Kricnar  PLYNOSERVIS Jaroměř
  • Tel: (+420) 603 474 040
  • Email: plynoservis@email.cz
  • Web: www.plynoservis.cz

Aktuality

12. 03. 2016 - Čištění, kontroly a revize spalinových cest se od 2016 provádí podle nových právních předpisů
K 31. 12. 2015 bylo zákonem zrušeno Nařízení vlády č. 91/2010 Sb. o podmínkách požární bezpečnosti při provozu komí...
17. 02. 2011 - Zásady výběru tepelného čerpadla
Těchto několik řádků  Vám může v budoucnu ušetřit mnoho peněz   Tepelné čerpadlo je spolehlivý a pe...